JobbanPBF

koniunkcja światów

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-03-30 17:48:32

David Hume
Galaktis Petra
Dołączył: 2020-03-05
Liczba postów: 41
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Gest Pojednania

Wielmożni,
Jej Wysokość, Władczyni Marchii Bagłanrajtu, Bogini Piękna, Bogactwa i Mądrości, Laxzmi
Nadrektor Wielkiego Uniwersytetu Ardenfurckiego, profesor katedry filozofii naturalnej, Immanuel Albrecht Köhler
Gorejąca w chwale cesarzowa Seigan no Kurenaihō-ō (青眼の紅鳳凰), szkarłatna potomkini, namiestniczka Wysokiego Ogrodu Niebios, najwyższa kapłanka Moeru
Król Okomfo Anokye III, Wielki żelazny słoń z plemienia Tadbaba, Król o dwóch głowach
Pan na Rochowicy, Król Roch II
Król Paradisum, Muneru Nieśmiertelny
Król Realunu , Yrrat Quaregna
Folke Harold z Jötunnströnd
Wielka Rada Lantii


Przedstawiciele i Władcy najznamienitszych Nacji tego świata, postrzegamy was jako osobistości godne szacunku i oddania wszelkich honorów. Tym samym pragniemy, my, lud Gala, przemawiający głosem Neferkare II, mieć zaszczyt zaproponowania wam Gestu Pojednania z naszym narodem.


Zwołaliśmy na nasz dwór w Progonos najznamienitszych artystów i rzemieślników, sprowadziliśmy najlepsze kruszce, kamienie szlachetne, pozyskaliśmy najbardziej unikalne materiały. Dołożyliśmy tych starań, by móc zaoferować wam dary w postaci statuetek. Każda z tych statuetek ma stać się naszym wyobrażeniem Waszej Dumy i Chwał, tego jak lud Gala widzi wasze narody i Was Wielmożnych. Oferujemy nasze najzdolniejsze ręce do pracy i nasze najpierwsze materiały, by przekuć w te statuetki część naszej cywilizacji, jako symbol uznania Was, jako Godnych i Chwalebnych.


Kierujemy do Was, Wielmożni, naszą prośbę. Do wykonania statuetek niesamowicie użyteczne zdaje się właściwie wyobrażenie Waszych kultur i Waszych osobistości. Prosimy o przysłanie nam obrazów przedstawiających Waszą kulturę, czy portretów Waszych Władców, Przedstawicieli. Jeśli nie obrazów, wyśmienicie byłoby zetknąć się z księgami traktującymi o Was. Jeśli nie księgi, wielce radowalibyśmy się możliwością zobaczenia Waszych obrzędów, tańców, śpiewów, modłów. Bez względu na to, czym to coś miałoby być, chętnie wysłuchamy i ujrzymy Wasze propozycje na takie statuetki, zaczerpniemy od Was inspiracji.


Prosimy Was o przedstawienie Waszych Wizji takich statuetek.


W imieniu Neferkare II,
Przedstawiciel ludu Gala, Blask Nieboskłonu, Lekarz, Architekt, Kanclerz, Kapłan, Gwiazda Wschodu, Imhotep

Offline

#2 2020-03-31 23:49:54

Lliven
Teikoku - Zjednoczone Cesarstwo Południa i Północy
Dołączył: 2020-01-06
Liczba postów: 93
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Odp: Gest Pojednania

Szanowny Przedstawicielu ludu Gala, Blasku Nieboskłonu, Lekarzu, Architekcie, Kanclerzu, Kapłanie, Nowa Gwiazdo, Imhotepie,


nazywam się Kagawa Shōsuke, pełnię zaszczytną funkcję mistrza korespondencji na dworze cesarskim w Ginkyō. Piszę ten list, gdyż me serce przepełnia trwoga. Z Galaktis Petra przybyło tu pismo traktujące o tak zwanym “Geście Pojednania”. Jak na rzekomy “Gest Pojednania”, tekst zawiera niepojęcie wręcz obelżywe treści. W głębi duszy mam nadzieję, że jest to falsyfikat wprawionego fałszerza, a nie faktyczny list wysłany przez organ państwowy.


Po pierwsze, pragnę poruszyć kwestię tego, że list został zaadresowany do gorejącej w chwale cesarzowej Seigan no Kurenaihō-ō, szkarłatnej potomkini, namiestniczki Wysokiego Ogrodu Niebios, najwyższej kapłanki Moeru. Zdecydowanie nie jest ona słuszną adresatką, ale to wyjaśnię później. Chcę wpierw zaznaczyć, że jeśli list miał trafić do pałacu cesarskiego, niezbędnym jest jako drugiego adresata podać także żeglującego w chwale cesarza Hakugan no Midoriryū, lazurowego potomka, namiestnika Wysokiego Ogrodu Niebios, najwyższego kapłana Unabary. Pominięcie tu żeglującego w chwale cesarza, po przeczytaniu pierwszego zdania pisma, sugeruje odmówienie mu roli równej gorejącej w chwale cesarzowej. Jest to równoznaczne z podważeniem boskiego pochodzenia żeglującego w chwale cesarza i jego prawa do zasiadania na cesarskim tronie. Podważenie legitymizacji żeglującego w chwale cesarza oznaczałoby także, że autor tego listu domniema, iż sama gorejąca w chwale cesarzowa nie powinna pełnić swojej funkcji, gdyż cesarzowie mogą być cesarzami wyłącznie jako para, nie pojedynczo. Cesarzowie są symbolem wieczystego zjednoczenia Cesarstwa Feniksa i Cesarstwa Smoka, które odbyło się w 723 roku okresu Tainai. Proszę o wybaczenie, acz sądzę, że osoba zajmująca się polityką zagraniczną powinna być zaznajomiona z podstawowymi faktami z historii państwa, z którym pragnie zacieśniać więzi. Do tego listu załączyłem pełną wersję Kojiki, zarówno w języku teikockim, jak i tłumaczenie, a także zwój z przypisami współczesnych historyków do całego dzieła. Jestem przekonany, że lektura pomoże uzupełnić braki w wiedzy.


Po drugie, zmuszony jestem także odnieść się do obelżywej sugestii, jakoby gorejąca w chwale cesarzowa była władczynią Zjednoczonego Cesarstwa Południa i Północy. Władczynią tego państwa jest szogun Akamatsu Sayako, cesarska namiestniczka. Osoba zajmująca się polityką międzynarodową powinna wiedzieć, że cesarzowie, a także żadni inni członkowie Dynastii Feniksa i Dynastii Smoka, nie mają prawa do władania domeną ziemską. Określając gorejącą w chwale cesarzową “władczynią”, dokonano oskarżenia, że łamie ona zadanie zlecone Moeru i Unabarze przez Kokishokkō i niczym Tsukikage oddaje się nieposkromionej chciwości, tym samym okazując nieposłuszeństwo pierwszej ze wszystkich Bóstw. Zgodnie z panującym w Zjednoczonym Cesarstwie Południa i Północy prawem, które honoruje poczynania Boskiego Rodzeństwa wobec ich siostry, każdy członek Dynastii Feniksa bądź Dynastii Smoka, który bierze udział w polityce, dopuszczając się tym samym najcięższego grzechu, podlega karze wiecznego wygnania, tak, jak Tsukikage została na wieczność strącona do Krainy Korzeni. Przyrównywanie gorejącej w chwale cesarzowej do Tsukikage i życzenie jej takiego losu jest jedną z możliwie najcięższych obelg.


Po trzecie, kwestie odnoszące się do polityki, w tym polityki międzynarodowej, i wszelkie kwestie najwyższej wagi powinny być kierowane do szogun Akamatsu Sayako, cesarskiej namiestniczki. Kwestie naukowe czy kulturowe, a także inne mniejsze sprawy, które nie stanowią priorytetu, należy adresować do Srebrnego Kręgu. Do pałacu cesarskiego powinny trafiać jedynie sprawy odnoszące się bezpośrednio do mizukaki i posługi kapłańskiej cesarzy oraz życzenia urodzinowe. List o “Geście Pojednania” powinien zatem być zaadresowany do Srebrnego Kręgu, który w pełni zająłby się przedstawioną w nim propozycją, a w razie potrzeby konsultowałby się z szogun.


Podsumowując, jestem bardzo zaniepokojony otrzymanym pismem i całym rzekomym “Gestem Pojednania”. W trosce o komfort gorejącej w chwale cesarzowej oraz żeglującego w chwale cesarza, a także o pozytywne relacje między Zjednoczonym Cesarstwem Południa i Północy a Galaktis Petra, zdecydowałem się nie czytać tego listu cesarzom i niezwłocznie spalić go w palenisku, by uniknąć potencjalnego kryzysu. Mam nadzieję, że zgłębienie Kojiki zagwarantuje, że w przyszłości nie dojdzie do podobnej sytuacji. Jestem także w stanie pójść na ustępstwo: na pewno nigdy nie zapomnę o tym jawnym ataku na gorejącą w chwale cesarzową i żeglującego w chwale cesarza, ale nie zamierzam nikogo informować o tym incydencie. Mimo że, na podstawie tych niedopuszczalnych treści, osobiście wątpię w rzetelność “Gestu Pojednania”, Srebrny Krąg, jeśli ów list zostanie do niego wysłany, zapewne wyrazi zainteresowanie taką propozycją.


Z błogosławieństwem Boskiego Rodzeństwa,
Kagawa Shōsuke, cesarski mistrz korespondencji

Ostatnio edytowany przez Lliven (2020-04-01 01:09:49)

Offline

#3 2020-04-01 01:42:42

David Hume
Galaktis Petra
Dołączył: 2020-03-05
Liczba postów: 41
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Odp: Gest Pojednania

Kagawo Shōsuke, cesarski mistrzu korespondencji

Serce pęka mi w dwie połowy, gdy oczy widzą, a głowa wizualizuje to wielkie, wielkie nieporozumienie. List, który został wysłany uprzednio nie jest aktem organu państwowego, to najważniejsze. Poprzednie pismo było aktem ludu, głosem Neferkare, czymś znacznie bliższym prywatnej korespondencji, niżeli wielkiej polityki. Nigdy w życiu nie dopuścilibyśmy się takiej zniewagi, wiemy bowiem, kto jakie miejsce zajmuje w tej wielkiej hierarchii. Zaznaczam jedynie, to nie było pismo państwowe, jest to pismo o statusie znacznie, znacznie intymniejszym.


Nasze pismo nie insynuuje także żadnego pokrewieństwa między adresatem a rolą władczą, zaznacza pewną koincydencję tych dwóch ról, natomiast zwroty takie jak "Przedstawiciele i Władcy" należy rozumieć jako alternatywne. Rozumiemy, że bystrość umysłu czasem niczym słońce, mimo swej wielkiej siły, zostaje zaćmiona, dlatego możliwe było niewykoncypowanie takiego zrozumienia naszej mowy, najszczerzej ubolewamy nad taką pomyłką, postaramy się być prostsi, klarowniejsi w przekazie.


Zaznaczyłem już, że list uprzednio adresowany miał wymiar nieco subtelniejszy, intymniejszy, niż zostało to odebrane. Pragnę jednak dodatkowo uściślić, nie było mowy o żadnej kwestii odnoszącej się do polityki, w tym polityki międzynarodowej. Kwestia poruszona w naszym piśmie mogła być mglista, lecz dotyczyła jedynie podarku dla Cesarzowej. Uważamy, w naszej kulturze, że wspaniale jest najpierw się przyjaźnić, potem zacząć uprawiać politykę.


Tym samym bardzo ubolewam, że drogą nieporozumienia Cesarzowa nie miała szans dowiedzieć się o prezencie, który chcieliśmy jej przygotować, mam nadzieję jednak, że nie stracimy tej możliwości. Tym samym przesyłamy poprzednie pismo, tak jak nas poinstruowano do Srebrnego Kręgu, natomiast do pana kierujemy osobną prośbę,  przekazania informacji o prezencie do Cesarzowej. Podsumowując, jesteśmy gotowi przygotować dwa prezenty, jeden jak było to zamierzone, dla Cesarzowej, drugi zaś dla całego waszego narodu, a którego kwestię mamy nadzieję rozpatrzy pozytywnie Srebrny Krąg


W imieniu Neferkare II,
Przedstawiciel ludu Gala, Blask Nieboskłonu, Lekarz, Architekt, Kanclerz, Kapłan, Gwiazda Wschodu, Imhotep

Ostatnio edytowany przez David Hume (2020-04-01 02:10:09)

Offline

#4 2020-04-01 21:46:28

Xzyżowiec Światła
Marchia Bagłanrajatu
Dołączył: 2019-08-23
Liczba postów: 128
WindowsFirefox 74.0

Odp: Gest Pojednania

Marchia Bagłanrajatu na otrzymaną propozycję cennego daru postanowiła wysłać portret przedstawiający pełnię wdzięków Bogini, zwanego również w naszych stronach El Dun, czyli jedyny słuszny sposób przedstawiania rządzących reprezentantów/ek Dynastii. Na wzór tego obrazu poproszono o wykonanie statuetki.

Offline

#5 2020-04-01 21:55:40

Grubby
Królestwo Murzasichle
Dołączył: 2020-02-27
Liczba postów: 37
WindowsChrome 80.0.3987.149

Odp: Gest Pojednania

Szanowny Przedstawicielu ludu Gala, Blasku Nieboskłonu, Lekarzu, Architekcie, Kanclerzu, Kapłanie, Nowa Gwiazdo, Imhotepie,


Rad jestem wielce że taki gest w naszą stronę poczynić postanowiliście, i z chęcią na zaproszenie odpowiem. Jednego ze swych nadwornych rzemieślników wyślę jako gościa, a ten biegły w sztuce młodzieniec na miejscu z Waszymi artystami rozmówi się, by do konsensusu dojść, i wspólnie dzieła sztuki różne stworzyć, by o przyjaźni między naszymi narodami stanowiły.


Król Roch II, pan na Rochowicy

Offline

#6 2020-04-06 03:24:33

Lliven
Teikoku - Zjednoczone Cesarstwo Południa i Północy
Dołączył: 2020-01-06
Liczba postów: 93
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Odp: Gest Pojednania

Pierwszy list zapieczętowany był symbolem Srebrnego Kręgu.


Szanowny Przedstawicielu ludu Gala, Blasku Nieboskłonu, Lekarzu, Architekcie, Kanclerzu, Kapłanie, Nowa Gwiazdo, Imhotepie,


cały Srebrny Krąg jednogłośnie stwierdził, że Gest Pojednania to bardzo szlachetna inicjatywa. Wszak to przecież przyjaźń i współpraca przynoszą szczęście, a waśnie i spory prowadzą do nieszczęścia. Darzymy wielkim szacunkiem wszystkie narody dążące do pokoju i wspólnych działań. Zgodnie z prośbą, do listu zostają załączone wizerunki cesarzy, zdobnictwo z motywem feniksa, zdobnictwo z motywem smoka, wizerunek szogun, cesarskiej namiestniczki, a także teikocka poezja. Bardzo inspirujące może okazać się także Kojiki, jednak, zdając sobie sprawę, jak ciężka jest to lektura, szczególnie dla czytelnika, który nie obraca się na co dzień w społeczeństwie wysp i nie wychowuje się w lokalnej kulturze, załączam jedynie skróconą wersję dzieła zawierającą wyłącznie najważniejsze informacje. Jeśli jednak artyści z Galaktis Petra zapragnęliby zapoznać się z pełnym dziełem, albo potrzebowaliby czegokolwiek innego, Srebrny Krąg niezwłocznie pomoże - wystarczy odpowiedni list.


Mam nadzieję, że już niedługo doznam zaszczytu ujrzenia tego symbolicznego Gestu Pojednania między Cesarstwem a Galaktis Petra. Możliwe, że jest to pierwszy krok ku przyjaźni między oboma narodami.


Z błogosławieństwem Boskiego Rodzeństwa,
Tsugaru Jūzō, doradca z Srebrnego Kręgu


Drugi list pochodził z pałacu cesarskiego.


Szanowny Przedstawicielu ludu Gala, Blasku Nieboskłonu, Lekarzu, Architekcie, Kanclerzu, Kapłanie, Nowa Gwiazdo, Imhotepie,


zgodnie z prośbą przekazałem gorejącej w chwale cesarzowej Seigan no Kurenaihō-ō, szkarłatnej potomkini, namiestniczce Wysokiego Ogrodu Niebios, najwyższej kapłance Moeru informacje na temat podarku. Propozycja ta spotkała się z wielką aprobatą. Gorejąca w chwale cesarzowa stwierdziła, że prezent powinien odnosić się do tematyki religijnej oraz jej boskiego rodowodu. Podczas pracy nad podarkiem przyda się na pewno przesłane przeze mnie Kojiki, które, mam szczere nadzieje, już jest studiowane w Galaktis Petra, a także wizerunek gorejącej w chwale cesarzowej oraz motywy zdobnicze przedstawiające feniksa - materiały te przesyłam wraz z listem.


Mam nadzieję, że gest ten doprowadzi do pojednania.


Z błogosławieństwem Boskiego Rodzeństwa,
Kagawa Shōsuke, cesarski mistrz korespondencji

Ostatnio edytowany przez Lliven (2020-04-06 03:25:33)

Offline

#7 2020-04-06 18:42:29

Folke of the Radjlóst
Republika Radjlóst
Dołączył: 2020-03-08
Liczba postów: 135
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Odp: Gest Pojednania

Republikę bardzo cieszy inicjatywa Galaktis Petra. Mamy nadzieję, że przybliży ona nasze narody do długotrwałego pokoju.


Jeśli chodzi o wizję statuetki, to nasi rzemieślnicy oraz myśliciele tak ją sformułowali:

Ukryta wiadomość

Przewodząc grupie Radjów maszeruje odziany w zbroję Folke, a w lewej dłoni dzierży on okrągłą tarczę charakterystyczną dla Republiki. Topór jego wisi jednak u pasa, gdyż w prawej dłoni, niczym do niebios wyciąga on rękę, w której znajduje się skarb naszej ziemi - mieniący się jasnym światłem kryształ. Głowę Wodza chroni doskonale wykonany hełm, który skrywa jego rysy twarzy. Ważne jest to, gdyż Folke wybierany jest spośród ludu - każdy zasłużony mieszkaniec może zostać Wodzem i każdy wybrany Folke jest zobowiązany dbać o dobro Republiki.


W przemieszczającej się grupie znajdują się ludzie ze wszystkich kompanii Republiki - wojowie, kowale, kupcy i górnicy. Trudno wymienić tu wszystkich, lecz na pewno nie można zapomnieć o bardach, którzy każdego dnia umilają spożywanie wyśmienitego piwa po ciężkim dniu pracy. Wszyscy Ci Radjowie z zapałem i radością podążają za Folke, który wiedzie ich do świetlanej przyszłości.

Co do potrzebnych materiałów i wzorców - prosimy o wiadomość a prześlemy je niezwłocznie. Sam kryształ jednak jest bardzo trudny w obróbce, więc do prac końcowych z chęcią wyślemy naszego rzemieślnika.


Z pozdrowieniami,
Republika Radjlóst pod przewodnictwem Folke Harolda

Offline

#8 2020-04-06 19:06:09

Kruche Ciastko
Lantia
Dołączył: 2019-12-30
Liczba postów: 174
Windows 7Opera 67.0.3575.105

Odp: Gest Pojednania

Wielka Rada Lantii na wiadomość z Galaktis Petra odesłała list wraz z małym pakunkiem. Posłaniec przyniósł na dwór wiadomość w której krótko było wyjaśnione, że Bukaia jest ważnym skarbem kultury lantiańskiej i idealna statuetka w tym stylu przedstawiałaby Bu w prostej, luźnej szacie z tradycyjną maską na twarzy, całość w kolorach szarości. W pakunku posłaniec przywiózł jedną z takich masek, by idealnie można było ją odwzorować na potrzeby wykonania statuetki.


Wielka Rada Lantii wielce podziękowała za list i pochwaliła całą akcję.

Offline

#9 2020-04-06 22:48:48

Gessler
Królestwo Kiranyaga
Dołączył: 2020-02-17
Liczba postów: 44
Windows 7Opera 67.0.3575.105

Odp: Gest Pojednania

Wielki Sojuszniku, Bracie, Przyjacielu
Wyślę ci po jednym rzemieślniku z każdej z moich prowincji by okazać cała kulturę mojego państwa i jego różnorodność. Pochwalam te inicjatywę i chce ją wesprzeć

-Lakoniczna odpowiedź lecz płynąca z ust samego króla Okomfo Anokye III

Offline

#10 2020-04-10 13:42:25

Kehrim
Akademia Ardenfurcka
Dołączył: 2019-11-13
Liczba postów: 87
WindowsChrome 80.0.3987.163

Odp: Gest Pojednania

Akademia, jak przystało na organizację charakteryzującą się całkowitym burdelem, gdy chodzi o sprawę administracyjne, zareagowała na prośbę z dużym opóźnieniem. Najpierw posłaniec został przejęty w porcie przez Kompanie Herbacianą, która uznała, że to ona powinna się tymi sprawami zająć – jej przedstawiciele zdążyli się jednak zbyt szybko upić podczas rozważań na ten temat, a następnego dnia w zasadzie zapomnieć o całej sprawie. List został odnaleziony przez służkę pracującą w siedzibie KTK, w rzeczywistości podstawioną tam przez Magisterium w roli informatora, w ten sposób wpadając w ręce kolejnej organizacji. Tam też niewiele się wydarzyło, gdyż list przekazywany z szczebla na szczebel był ciągle przez urzędników widziany jako sprawa innego działu, a więc robienie czegokolwiek w związku z nim nie leżało w ich prerogatywie. W ten sposób pewnie na wieki utknąłby w czyśćcu biurokracji, gdyby znowu sprawy nie uratowała nieufność pomiędzy organizacjami rządzącymi w Ardenii – tym razem list został przechwycony przez informatora stronnictwa Republikan w Akademii, którzy, wykazując się zaskakującą lojalnością w stosunku do ewidentnie tonącego statku jakim był Nadrektor, w końcu dostarczyli prośbę na jego biurko. A dalej… no, dalej nie było dużo lepiej, ale problemy w podjęciu decyzji co i jak wysłać, a także kto powinien się tym zająć, można już lepiej pominąć.


Na całe szczęście, sprawa zakończyła się pomyślnie. List z odpowiedzią został spisany, podpisany i zapieczętowany. Dary zostały przygotowane. Członkowie wyprawy – tak samo. Pewnym problemem było dogadanie się w sprawie samego statku, głównie w związku z tym pod jakimi żaglami powinien płynąć – ostatecznie zgodzono się na cesarskiego niedźwiedzia w koronie, chociaż pod wpływem licznych łapówek pewnych elementów Rady Rektorskiej, podczas podróży został on zastąpiony krukiem akademickim. Pod tym właśnie znakiem, przeprawiwszy się przez cieśninę Heltsberga, wysłannicy Akademii wpłynęli do portu Galaktis Petra na Weißmeer. Oprócz pisemnej podzięki i wyrazu chęci wzięcia udziału w tym wydarzeniu, przynieśli ze sobą oferty podpisania paktu o nieagresję, paktu handlowego oraz, rzecz jasna, zbiór ksiąg, obrazów i innych dzieł kultury Ardeńskiej i Zeriańskiej. Wśród nich, wraz z wspaniale wykonanymi i przeraźliwe nudnymi kolekcjiami dzieł historycznych, pojawiły się reprodukcje scen takich jak założenie Akademii, Hołdu Ardeńskiego, Pierwszego Szycia Ihardesa oraz Pierwszej Misji Akademickiej. Nie zabrakło także portretów wybitnych Nadrektorów i profesorów o szczególnym znaczeniu dla historii Ardenfurtu. Z ciekawych spraw pojawiły się traktaty o architekturze i modzie Ardenfurckiej, między innymi w formie popularnych na dawnym świecie ‘Ilustrowanych Przewodników po Ardenii Hrabiny von Berstein’, oraz informacje o kulturalnym znaczeniu kruków, pająków, a w kontekście Cesarstwa, niedźwiedzi. Dostarczona kolekcja była ogromna, więc wraz z nią przybyła także grupa magistrów mających pomóc w zapoznaniu się z jej całością (a przynajmniej z istotnymi jej elementami)

Offline

#11 2020-04-13 20:14:08

David Hume
Galaktis Petra
Dołączył: 2020-03-05
Liczba postów: 41
Windows 7Chrome 80.0.3987.163

Odp: Gest Pojednania

Najpierwsi spośród mistrzów zabrali się do swych prac, by sprostać zadaniu postawionemu przez Neferkare, a pokazać lud Gala jako godny swego dorobku.


Pierwsze Pozytywne wieści spłynęły ze stron Marchii

Na dwór dotarł wizerunek Laxzmi, który wywarł wielkie wrażenie nie tylko pośród artystów i rzemieślników, ale także na samym Neferkare. Śpiew podniebnych stworzeń niesie, jakoby po skończeniu prac nad statuetką, ten, On sam, kazał umieścić portret w swoim prywatnym, letnim sanktuarium, gdzie obraz zajmuje ważne miejsce w uwznioślaniu swej wrażliwości na piękno natury i gwiazd, wrażliwości na wszystko co ulotne.


Co zaś samej statuetki dotyczy. Została wykonana z kości galantańskich lwów o śnieżnobiałej barwie na czerwonej, marmurowej bazie. Statuetka przedstawia samą Laxzmi w lekki, zwiewnych i bardzo prostych tkaninach, taki, że jeśli tylko Wiatr by zechciał przywróciłby jej wizerunek takim, jakim natura go stworzyła. Na przeciw Niej umieszony został lew, na którego głowie zasiadał sokół, symbol władzy w Galaktis Petra. Zwierzę wydawało z siebie potężny ryk, stanowiący Gest, oznaczający Pojednanie. Prezent spakowano i wysłano z posłańcami, by wkrótce mógł dotrzeć na dwór w Marchii.


Drugie pozytywne wiadomości przybyły z Murzasichle
Na dwór przybył rzemieślnik przedstawiciel z tych odległych krain. Jako, że był to człowiek, a nie rzecz z natury nieprzytomnej, kazano go wnet ugościć w salach najznamienitszych, napoić winem, nakarmić pieczywem i oliwą.
Z wszelkich tych uroczystości wywiązała się niemała biesiada. Rzemieślnik wypytywany był o swe strony, panujące tam zwyczaje, a wina i jedzenie nie ubywało. I trwało to miesiącami, nim do pierwszych prac przystąpiono. W końcu w porozumieniu z artystami, przy ponownie znamienitym udziale trunków i potraw, postanowiono złożyć propozycję, którą przedstawiono rzemieślnikowi:


Niechby statuetka przedstawiała Rocha, króla na Rochowicy i Neferkare, którzy w Geście Pojednania uścisku dłoni dokonują, obiema rękoma się ściskają, tak by symbol ten na wieki stał się aktem wspólnoty. Co do materiałów zaproponowano, by ta stworzona była z drewna galantańskich drzew tropikalnych o niespotykanej trwałości, konserwowana olejem i zdobiona stalą, która podkreśli trwałość Gestu, a przy tym zaznaczy siłę obu władców.
Co na to strona Murzasichle rzeknie?


Trzecie pozytywne wieści, choć nie bez początkowych perturbacji, nadeszły z Teikoku.
Przede wszystkim ta odpowiedź spotkała się z niemała radością. Natychmiast rozpoczęto świętowanie. Wzniesiono święte płomienie w Sidro, by powiedzieć wszystkim wpatrzonym na niebie - "szczęście". Odtańczono i odśpiewano pieśni pogody, by uczcić zażegnanie kryzysu nieporozumienia. A gdy tylko nacieszono się rozwiązaniem sytuacji, przystąpiono do prac.


Dla Srebrnego Kręgu,
przygotowano statuetkę przedstawiającą zasiadających na ziemi przed sobą szogun oraz Neferakre a między nimi rozłożone: wino, oliwa, chleb oraz herbata. Pod tymi przedmiotami zapisane były pieśni i poezje teikockie oraz galantańskie. Wszystko wykonane w czarnym marmurze. Za postaciami ludzkimi przedstawione były odpowiednio: dwa feniksy o cesarskich twarzach oraz lew z jastrzębiem na głowie, wznoszący się na dwóch tylnich łapach. Jeśli tylko statuetka ta spodoba się wśród Srebrnego Kręgu, niech będzie ona oznaką wielkich żywiołów, z których nasze nacje się wywodzą poskromionych kulturą i cywilizacją stworzonymi przez dorobek przodków.


Dla Cesarzowej,
przygotowano statuetkę przedstawiającą ją w objęciach płomieni, z który rodziły się feniksy. Wszystko zarobione w czerwonym i białym marmurze. Całość miała być galantańską interpretacja narodzin cesarzowej oraz jej nieskończoności, trwającej w płomieniach feniksów, odradzającej się w ich prochach. Dookoła tego wizerunku zobrazowane były dwa lwy i dwa sokoły siedzące w spokoju i obserwujące z podziwem widok Cesarzowej.


Czwarte pozytywne wieści dotarły z Republiki
Dokładnie przeczytano wizję z Rajdlóst i niezwłocznie przystąpiono do prac. Wykonano ją dokładnie tak, jak zostało to opisane z dodatkiem jedynie Neferkare wraz z Imhotepem w tłumie podążających ludzi, jako wyraz uznania dla wyboru Folke na urząd przewodniczącego Republiką. Całość wykonana była w stali, jedynie figurki przedstawicieli Galaktis Petra były zrobione z lazurytu. Niech będzie to symbol działań w celu zrozumienia się tych dwóch różnych światów. Obserwowania przez efemeryczne, tego co trwałe i stałe, wyrażonego w sposobie i kulcie republikańskiej elekcji.


Prezent został wysłany do Republiki od razu po skończeniu prac, kiedy do pałacu dotarły wieści o wojnie pomiędzy Republiką a Marchią. Wojną, która w polityce zdała się być głucha. Wielki smutek opanował dwór i wszelkie ziemie ludu Petra. Nie wiadomo było co z taką wiadomością zrobić.


Do Marchii i Republiki:
    Galaktis Petra wzywa was, przedstawicieli dwóch potęg do zaprzestania ataków na siebie wzajemnie. Wysunęliśmy wobec was propozycję Gestu Pojednania, jednakże od początku pragnęliśmy by była ona aktem wspólnoty, a nie odseparowanych par. Bestie, anomalie i wszelkie trudy życia powinny być powstrzymywane naszą wspólną pracą, a nie wzmacniane wrogimi nastrojami. Na ziemię i gwiazdy, na plony natury, słońce dziś zaszło czerwone, niech nie wschodzi takie nazajutrz. Prosimy, powstrzymajcie swe woja, zasiądźcie do stołu.


Piąte pozytywne wieści pojawiły się z samej Lantii
Praca ta przebiegała zgodnie z wytycznymi, które zostały przysłane. Przedstawiono, tak jak chciano, Bu w tradycyjnej masce, obserwowanego przez galantańską ludność, która zajęta była piciem wina, jedzeniem oliwek, podziwianiem artysty. Całość wykonano z tropikalnego galantańskiego drewna, które później zostało pomalowane nadając statuetce szare barwy wzbogacone kolorami brązu i drobnymi niebieskimi akcentami. Maskę zachowano i tak jak wizerunek Laxmi przeniesiono do sanktuarium Neferkare, niech pomaga w otwieraniu się na delikatność doznań.


Szóste pozytywne wieści napłynęły z północy, Kiranyagi
Wykazano wszelką otwartość w stosunku do pomysłu, co wywołało same ciepłe nastroje. Ze względu na bliskość królestwa do matki natury, wykonywanie podarku dla nich było wielką przyjemnością w pracy dla galantańskich artystów. Tym samym stworzono statuetkę obrazującą króla Kirnyagi oraz Neferkare wykonujących rytualne tańce pośród zwierząt, które spotkać można w obu państwach. Wszystko wykonane z kości słoni i lwów, pięknie zdobione lazurytem o podstawie z marmuru obitego stalą. Niech będzie to Gest Pojednania.


Siódme, a póki co ostatnie wieści, przysłała Akademia
Te wieści wywołały najgłośniejsze rozmowy pośród wszech ludzi. W Galaktis Petra wiedziano już o archiwizacyjnych zapędach Uczonych, nie rozwiązano jednak wciąż zagadek, które towarzyszyły tym zapędom, a także zaczęto podnosić kwestię dla której mówiono o tym "archiwizacja" zamiast "pogrzeb", co w efekcie budziło jeszcze większe kontrowersje. Na samą wieść jednakowoż, pomimo całej otoczki, cieszono się wyraźnie. Państwo Akademickie było dla galantańczyków niezwykłą ciekawostką, a możliwość zbliżenia się, niezwykłą okolicznością. Wnet przystąpiono do prac, pozyskano surowce i przedstawiono:


Wyobrażenie gmachu Uniwersyteckiego od środka, gdzie na jednej z katedr rozważają sprawy natury Natury, a także kwestie, które z natury Uniwersyteckiej rozważać należy, przedstawiciele tj. Uczeni oraz Neferkare z Imhotepem. Gmach, katedra, czyli wszystko co nieprzytomne wykonano w ciemnym drewnie, jedynie impregnowanym, figury postaci przytomnych przedstawiono zaś w drewnie jasnym, także tylko impregnowanym i zdobionym lekkim akcentami z lazurytu. W takiej wersji przedstawiono propozycję Gestu Pojednania ze strony Galaktis Petra.


Co zaś się tyczy dalszej części wieści z Akademii:
Pakty przedstawione Imhotepowi zostały wstępnie zaakceptowane, lud Gala ma nadzieję na dalsze dyskusje, które pozwolą dookreślić charakter tych wszystkich umów, po których możliwe będzie wspólne oddanie się przyjemności smakowania wina i spożywania oliwek, serów, pieczywa.


Do wszystkich Obdarowanych:
W związku z wręczeniem statuetek, które nastąpiło lub wkrótce niechybnie nastąpi, pragniemy usłyszeć waszą opinię o podarkach, a także radzi jesteśmy zaprosić was ma Drugie Święta Wina, która już rozpoczęliśmy przygotowywać, a które będą świetną okazją do utrwalenia Gestu. Wyrażamy przy tym szczere nadzieje, że wszelkie sprawy wielkiej polityki, pozwolą stać się małymi w obliczu Naszych Lotnych Głów, a tym samym zostaną polubownie rozwiązane, tak byśmy wspólnie mogli w pokoju Świętować smak, tego co Natura dała, czyniąc nam najlepszym.


W imieniu Neferkare II,
Przedstawiciel ludu Gala, Blask Nieboskłonu, Lekarz, Architekt, Kanclerz, Kapłan, Gwiazda Wschodu, Imhotep

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
gra - nasypowa1 - infinitymta - wujaszektomi - griffomc