JobbanPBF

koniunkcja światów

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-04-07 16:04:49

Xzyżowiec Światła
Marchia Bagłanrajatu
Dołączył: 2019-08-23
Liczba postów: 128
WindowsFirefox 74.0

Przestroga i Oferta dla Republiki Radjlóst

"Mości Folke,


Prosimy o wybaczenie tak późnej wiadomości, natomiast nie mogliśmy Was ostrzec wcześniej, gdyż do decyzji doszło niedawno.
Mianowicie Marchia zamierza przyłączyć do swych ziem prowincję graniczącą z Waszym państwem.


Ukryta wiadomość

Ostrzegamy, ponieważ nie mamy ochoty na przykry incydent graniczny. Jednocześnie chcielibyśmy zapytać o Wasze intencje ws. tych ziem, by sprawę postawić jasno i w razie konfliktu móc zasiąść do negocjacji.
Dodatkowo, by zabezpieczyć Nasze jak i Wasze granice od niepotrzebnego konfliktu, chcielbyśmy zaoferować pakt o nieagresji."


Pod listem podpisał się Xiążę Harold van Weitweitweg
Pismo zostało zapieczętowane sigilem Sejmowym

Ostatnio edytowany przez Xzyżowiec Światła (2020-04-07 21:29:30)

Offline

#2 2020-04-07 16:29:49

Folke of the Radjlóst
Republika Radjlóst
Dołączył: 2020-03-08
Liczba postów: 135
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Odp: Przestroga i Oferta dla Republiki Radjlóst

Z całą uprzejmością, do Marchii Bagłanrajatu,


czy was kurwa psiekurwy popierdoliło w tym bałaganie? Bezprawnie zabijacie ludzi, dokonujecie agresywnej ekspansji i jeszcze planujecie przywłaszczyć sobie ziemie które nie leżą nawet na waszym kontynencie, kiedy dookoła was jest mnóstwo niezajętych terenów? Wypierdalać z mojego kontynentu. Wypierdalać z przesmyku wszystkimi wojskami które posiadacie na zachód od waszych głównych ziem w trybie natychmiastowym, jeśli wam życie miłe. Wtedy, kiedy zobaczę, że powróciły wam zmysły, będziemy mogli porozmawiać.


Z gorącymi pozdrowieniami,
Wkurwiony Folke Harold, cała Republika i zachodni Kontynent.

Offline

#3 2020-04-07 17:33:21

Xzyżowiec Światła
Marchia Bagłanrajatu
Dołączył: 2019-08-23
Liczba postów: 128
WindowsFirefox 74.0

Odp: Przestroga i Oferta dla Republiki Radjlóst

"Do Republiki Radjlóst,


Dziękujemy za tę wiadomość, która dogłębnie pozwoliła nam zaznajomić się z duchem Waszej krainy i rządzącymi nią pokojowymi zamiarami.
Dlatego też postanowiliśmy, że wycofamy Nasze wojska, tak jak od Nas rządacie. Jednakże, my również chcielibyśmy postawić w związku z tym jeden symboliczny warunek.
W związku z naszą dobrą wolą i chęcią uniknięcia konfliktu, chcemy, by Republika tak jak i my dokonała poświęcenia i wykonała gest pokoju w stronę Marchii w ramach, którego wyśle nam 1000 worków mąki (1 żyw.),
by obie strony aktywnie w dobie tego kryzysu zapobiegły mu czyniąc gesty przyjaźni i szacunku."


Pod listem podpisał się Xiążę Harold van Weitweitweg
Pismo zostało zapieczętowane sigilem Sejmowym

Offline

#4 2020-04-07 18:13:45

Folke of the Radjlóst
Republika Radjlóst
Dołączył: 2020-03-08
Liczba postów: 135
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Odp: Przestroga i Oferta dla Republiki Radjlóst

Z szybko kończącą się uprzejmością, do Marchii Bagłanrajatu,


powtórzę raz jeszcze, bo może w Marchii nie potrafią czytać. Do tego załączę obrazek, żeby chociaż wasza inteligencja zrozumiała o co chodzi. Ekhm...


Wypierdalać z poniższych ziemi:

diw2Gei.jpg


Zaczęliście ten konflikt i jeszcze chcecie od nas "zadośćuczynienia"? Ha! To ja wam teraz powiem, Marchio Burdellandii, jak to naprawdę kurwa będzie - wszystkie wasze wojska w powyższych prowincjach mają złożyć broń i udać się na wschód do Siedmiogórza. Jeśli natrafią na wojska Republiki Radjlóst bez broni, zostaną wówczas potraktowani ulgowo - w przeciwnym wypadku nie ręczę za moich ludzi. Nie ręczę też za bandytów i wojska innych państw - to chyba kurwa oczywiste ale z wami nigdy nie wiadomo. To, że nie wyrąbię waszej armii morderców w pień będzie wystarczającym zadośćuczynieniem. Potraktujcie to jako nauczkę na przyszłość.


Zaznaczam, że jeśli pójdziecie po rozum do głowy (w co szczerze wątpię, patrząc na wasze pisma), to Republika skora będzie oddać wschodnią zaznaczoną prowincję pod opiekę państwa trzeciego, żebyście się tam nie zesrali w gacie.


Z gorącymi pozdrowieniami,
Jeszcze bardziej wkurwiony Folke Harold.

Ostatnio edytowany przez Folke of the Radjlóst (2020-04-07 18:15:39)

Offline

#5 2020-04-07 18:43:37

Folke of the Radjlóst
Republika Radjlóst
Dołączył: 2020-03-08
Liczba postów: 135
Windows 7Chrome 80.0.3987.149

Odp: Przestroga i Oferta dla Republiki Radjlóst

Ps. W przypadku braku odpowiedzi wszelkie dotychczasowe relacje dyplomatyczne tj. porozumienie handlowe ulegają rozwiązaniu.

Offline

#6 2020-04-07 22:00:27

Xzyżowiec Światła
Marchia Bagłanrajatu
Dołączył: 2019-08-23
Liczba postów: 128
WindowsFirefox 74.0

Odp: Przestroga i Oferta dla Republiki Radjlóst

Przeczytawszy pismo od swojego Radjańskiego imiennika, Xiążę Harold posmutniał, tak jak nigdy jeszcze w życiu. Owszem, już po pierwszej wiadomości nie zapowiadało się dobrze, lecz liczył na negocjacje i kompromis. W obliczu tej odpowiedzi stracił on wszelką nadzieję. On, który bronił kafirów tylekroć przed tradycjonalistami w Sejmie. On, który nowych przybyszy na Jobbana witał z uśmiechem i otwartymi ramionami. On, który tak święcie wierzył w pokój, handel i dyplomację. Teraz, w obliczu ogromnej porażki na tych polach, jaką poniósł, nie potrafił wydusić z siebie słowa w Sejmie w obliczu ataków swoich rywali. Na następnym spotkaniu już się nie pojawił, nie wykupiwszy praw poselskich na następny cykl, udał się do swych landów, by tam odpocząć od wielkiej polityki. Był zupełnie załamany przebiegiem wydarzeń. Wiele rozmyślał podczas tej izolacji. Wydawało się jakby Republika, była taką jedynie w nazwie, a w rzeczywistości jedynie monarchią absolutną z wybieralnym tymczasowym władcą - nie znał on wszakże pojęcia monarchii prezydenckiej, więc mieszanka tych w jego mniemaniu sprzecznych pojęć dziwiła go bez końca. Przemyślenia te jedynie pogrążały go w większą sromotę, gdyż był on świętym obrońcą parlamentaryzmu.


prywatnie, bez zlecenia Sejmu, postanowił zaadresować jeden, ostatni list do Folke:
"Mości Folke,


Nie jestem w stanie pojąć Twego nagłego gniewu, wszystko co czyniłem było w dobrej wierze i z szczerą sympatią do Was, nowych przybyszów, którzy u nas nazywani są kafirami. Pojęcie to czasami nacechowane pejoratywnie, nie jest tak przeze mnie używane a wprawdzie nie używam tego słowa wcale. Widziałem Was i Wasze państwo jako możliwy przyjaciel Marchii. Ciężko pracowałem, by nasze stosunki były jak najlepsze tak jak zresztą z każdym innym państwem. Zaszczytem była dla mnie praca jako dyplomata na rzecz Marchii.
Chciałem jedynie wyrazić moje, już niestety kruche, ale wciąż istniejące nadzieje na pokój i brak rozlewu krwi. Mam głęboką nadzieję, że tak jak ja, jesteście Folke, człowiekiem wymiany i rozwoju a nie ścieżki ciupagi i włóczni."


Pod listem podpisał się Xiążę Harold van Weitweitweg

Ostatnio edytowany przez Xzyżowiec Światła (2020-04-07 22:00:42)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
spolecznoscniezaczepionych - sativaa - timicek - zakonsalomona - test