JobbanPBF

koniunkcja światów

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-03-05 19:05:30

Avogadro
Monarchia Realun
Dołączył: 2020-03-05
Liczba postów: 143
WindowsChrome 80.0.3987.106

Monarchia Realun

MONARCHIA REALUN
Błękit Osad, Czerwień Krwi, Zieleń Puszcz i Miodne Złoto Realunu
Motto Narodów Realun: Władza, Natura, Siła i Praca
Dawno w niepamięć odeszły czasy, gdy Realun był czymś innym, niż Monarchią w obecnym kształcie. Plemiona pierwotne zajmowały swoje terytoria, tworząc tam osady, wioski, grody, jak niemal wszędzie gdzie stawała kiedykolwiek ludzka stopa. Przez setki lat rozkwitało rolnictwo, rzemiosło, handel i sztuka. Tworzyły się grupy klanowe, tworzące swoje siatki zależności. Do najważniejszych należały klany Quaregna, Ondesae i Amencer. To między tymi trzema klanami miała rozegrać się w przyszłości rywalizacja o kierowanie przeznaczeniem całej krainy.
Poza tymi rodzinnymi organizacjami, w Realun coraz większe znaczenie miała korporacja cechów rzemieślniczych i gildii kupieckich, którą ludność nazywała po prostu Gildią. Wielkie środki, którymi operowali, powodowały uzależnianie od siebie poszczególnych terytoriów biedniejszych. Drugą podobną organizacją był Kult, założony przez Edgara Idolatrę.


Wojna o Przeznaczenie:


Napięcia między ośrodkami wpływu w Realun musiały wreszcie doprowadzić do wojny. W trakcie długich, nieszczęśliwych dla całej krainy walk, sojusze między Kultem, Gildią a poszczególnymi klanami odwracały się co pół roku. Amencerowie zostali prawie do szczętu wybici, a Quaregnowie wykorzystali to, by zaproponować im miejsce w przyszłym podziale łupów. Nowy sojusz, wspierany finansowo przez Gildię, ideologicznie przez Idolatrę, oraz przez wasali Amencerów, musiał wygrać wojnę. Przed zwycięskim stronnictwem stało jednak nowe zagrożenie, które miało zmieść z powierzchni ziemi całą kulturę Realun.


Wędrówka Ludów i Wielkie Fundamenty:


Na wybrzeża Realun przybiły pierwsze łodzie uchodźców zaledwie pięć lat po Wojnie o Przeznaczenie. Nieuzbrojone grupy, które niemal od opuszczenia desek pokładowych zaczęły wyręb drzew i praktykowanie rzemiosł wszelakich - brzmiało jak świetny pomysł na interes dla Gildii, która jako pierwsza nawiązała z nimi kontakt. Osadnicy okazali się przyjaźnie nastawieni, jednak ich pojawienie się nie było przypadkowe. Dopiero później, na północnych wybrzeżach Realun pojawiły się drakkary. Okryci szkarłatem wojownicy barbarzyńscy zaczęli pustoszenie okolic, a pierwszy Baron z Amencerów był im przychylny, gdyż widział w nich szansę na przejęcie władzy.
Realun stał na skraju nowego wysiłku, będąc ledwo co żywym po poprzednim wewnętrznym konflikcie. Rawu Quaregna wysłał swych posłańców do Idolatry, obiecując udział we współwładzy w razie znalezienia sposobu na opanowanie sytuacji. I tak, z lasów krain sąsiednich ściągnięte zostały plemiona Arbore.
Ta walka trwała dziesięć lat. Barbarzyńskie osiedla macierzyste zostały spalone, a pozostałości Szkarłatnego Ludu pozostały na terenach Realun, przysięgając wierność władcom krainy.
Rawu Quaregna zakończył wojnę, i ogłosił powstanie Monarchii Realun, opartej na nowych, Wielkich Fundamentach. I tak trwa w pokoju cała kraina, odbudowana po zniszczeniach, silniejsza i bogatsza. Trzysta lat władzy Quaregnów ugruntowało system Wielkich Fundamentów. Teraz, gdy na tronie zasiada Yrrat Quaregna, jego Księciem-Następcą wyznaczony został młody Rutar Quaregna - znany z obiecujących wizji reformy Monarchii Realun. Szesnasty Baron Amencer, zwany Tarragiem przyrzekł stosownie wierność zgodnie z rytuałem, razem z całą Marchią Amencer.


Wielkie Fundamenty:


Władzę w Realun sprawuje Król z dynastii Quaregna, a jego następcą zawsze będzie wyznaczony przez niego inny Quaregna, zwany Księciem-Następcą.
Doradczą funkcję dla Króla i jego Księcia-Następcy sprawuje grupa przedstawicieli Realunu, zwana Gremium Naj-Znakomitym.
W Gremium Naj-Znakomitę zaprasza się zawsze Mistrza Mistrzów z Gildii, Idolatry-Wcielenie, i obecnego Barona z Amencerów, którzy jako Naj-Wierni Parowie rządzą na wschodnich rubieżach Realun.
Ludy które przybyły mają także swoich przedstawicieli w Gremium. Szkarłatni barbarzyńcy z Północy (teraz już bardziej ich zasymilowani potomkowie) przedstawiają swego Jarla-Nad-Jarlami. Długousi, czyli lud Arbore, ma swojego reprezentanta w postaci Taishōguna. Osady założone przez odzianych w błękit przybyszów, uciekinierów przed Barbarzyncami, są pod opieką wybieranego spośród swoich Gubernatora. Gremium obsługiwane jest przez Kancelarię Quaregna, w której większość zadań wykonują eunuchy i niewolnicy Ondesae (potomkowie dawnego Klanu Ondesae, dawno już wyprani z pamięci o chwale swych przodków).


Cztery Ludy w Jednym Królestwie:


Z opisanej powyżej historii wynika, że Realun zamieszkiwany jest przez cztery ludy. Najliczniejsi są ludzie tutejsi, lud Realun, zwani też Narodem Quar. Takie miano nadano im, by pokazać, że spośród nich wywodzi się dynastia Quaregna, i Król, i to dzięki objęciu przez nich Przeznaczenia, Realun potrafiło się obronić przed Wędrówką Ludów. Posługują się językiem Quar, który jest w całej Monarchii językiem urzędowym.
Drugim pod względem liczności jest lud Arbore, czyli ludzie z lasu. Przybyli z sąsiednich terytoriów trzysta lat temu na wezwanie Idolatry. Wezwanie to jest nadal obowiązujacym zobowiązaniem - w zamian za pomoc w utrzymaniu jedności Realun, Arbore mogli korzystać z takich samych praw, jak poddani z Narodu Quar, a zachować swoje języki i obyczaje. Arbore są nazywani długouchami, ponieważ ich uszy są dłuższe. Są świetnymi łucznikami, myśliwymi, zielarzami.
Trzecim ludem są Szkarłatni, zwani inaczej barbarzyńcami. Ich przewodnikiem jest Jarl-Nad-Jarlami, a poszczególne ich osady i terytoria mają własnych Jarlów, jemu podległych. Całkowicie przyjęli język Quar, jednak nie wszystkie obyczaje Realun. Nadal wypuszczają się w morze, na wyprawy grabieżcze bądź odkrywcze, palą na statkach zwłoki poległych i kochają przelewać krew, jednak zgodnie z Wielkimi Fundamentami, nie mogą robić tego bez przyzwolenia Króla bądź Ksiecia-Następcy.
Ostatnim, najmniej licznym ludem, są w Błękit-Odziani, czyli osadnicy nadmorscy. Ci dawni uciekinierzy zajęli głównie nadmorski pas, i są dzisiaj najlepszymi rybakami i poławiaczami bursztynu w całej Monarchii. Ich obecność sprawiła, że Naród Quar nie spoczął na laurach - przedsiębiorczość w Błękit-Odzianych sprawiłaby, że bardzo szybko przejęliby gospodarkę Monarchii, przed czym Naród Quar bardzo stara się bronić.


Religia:


Najpowszechniejszą religią w Monarchii Realun jest Kult, na czele którego stoi Idolatra-Wcielenie, czyli ten, w którym Kult znalazł odbicie pobożności i mądrości założyciela Kultu, czyli Edgara Idolatry. Kult to mieszanka dawnych wierzeń animistycznych, druidyzmów i szamanizmów.
Szkarłatni wciąż kultywują swoje pierwotne tradycje barbarzyńskie, takie jak narkotyzowanie się substancjami naturalnymi (głównie grzybami), tańce z ostrzami, rytualny kanibalizm na silniejszych przeciwnikach i uświęcone polowania. Po drugiej stronie biegunu religijnego jest lud Arbore z nocnymi modłami druidów, wiarą w znaczenie słów, roślin, duchy zwierząt i opiekę przodków. Rdzeniem jednoczącym te dwa skrajne wierzenia, jest kultura Quar, szeroko akceptująca formy wróżbiarstwa (chiromancja, hydromancja i astrologia), okultyzmu (wiara w różdżkarstwo, radiestezję, klątwy) i pochodzenie ludzi z drogi boskiej (każdy swój rodowód może wywieźć od jakiegoś bóstwa). Kult kontroluje formy "czarowne" przez szeroką współpracę z kapłanami poszczególnych wierzeń, ale i pilnowanie i ujednolicanie oficjalnej doktryny, zgodnie z władzą Króla i Wielkimi Fundamentami.

Ukryta wiadomość

RKXNmT.png

Ostatnio edytowany przez Avogadro (2020-03-08 22:46:45)

Offline

#2 2020-03-06 12:37:03

Shizma
Administrator
Dołączył: 2019-08-21
Liczba postów: 913
WindowsChrome 80.0.3987.106

Odp: Monarchia Realun

Opisane wydarzenia działy się już w tym świecie?

wstaw nowy post gdy skończysz żebym wiedział, że już mam sprawdzać

Offline

#3 2020-03-08 22:46:53

Avogadro
Monarchia Realun
Dołączył: 2020-03-05
Liczba postów: 143
Windows 7Chrome 80.0.3987.132

Odp: Monarchia Realun

Gotowe [dblpt])

Offline

#4 2020-03-09 11:53:12

Shizma
Administrator
Dołączył: 2019-08-21
Liczba postów: 913
WindowsChrome 80.0.3987.106

Odp: Monarchia Realun

Wstępna akceptacja

dostaniesz zakładki jeszcze dzisiaj

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
jopek-mta - polskilakiernik - yourlifemta - naszword - mta-playyournew